pic_hero

Pytania i odpowiedzi

Nie ma żadnych doniesień dotyczących oporności bakterii na żywicę świerku norweskiego.

Tak. SutriHeal Forte 5% może być stosowany na rany przy silnym wysięku, również razem z opatrunkami pochłaniającymi wysięk.

Tak, maść może być stosowana u dzieci od 3 roku życia.

Tak, pacjenci z cukrzycą mogą stosować SutriHeal Forte 5% do leczenia ran powodowanych m.in. chorobą.

SutriHeal Forte 5% należy przechowywać w temperaturze pokojowej (około 25°C). Maść nie powinna być przechowywana w zamrażarce ani w temperaturze powyżej 40 °C. Można ją natomiast przechowywać w lodówce.

Nie. Maść SutriHeal Forte 5% nie jest trująca, jeśli zostanie spożyta. Należy jednak unikać kontaktu maści z pożywieniem.

Tak, można stosować SutriHeal Forte % po zabiegu usunięcia brodawki lub pieprzyka w celu przyspieszenia gojenia się rany.

Tak, można. Po zastosowaniu maści na linii szwu należy zabezpieczyć to miejsce odpowiednim opatrunkiem. SutriHeal Forte 5% może zapobiec infekcji rany.

Tak, może.

Tak, ważne jest oczyszczenie miejsca zranienia przed zastosowaniem każdego produktu, gdyż tylko czyste rany dobrze się goją.

Tak, wyniki kliniczne wykazały, że niezainfekowane rany szybciej się goją, gdy stosuje się maść SutriHeal Forte 5%.

SutriHeal Forte 5% powinno stosować się każdorazowo przy zmianie opatrunku. Należy pamiętać, aby ranę zawsze dokładnie oczyścić przed nałożeniem maści. Aplikację można powtarzać 1 lub 2 razy dziennie do całkowitego zagojenia się rany, w zależności od częstości zmiany opatrunku.

Tak, SutriHeal Forte 5% może być nakładany bezpośrednio na opatrunek, jeśli jest taka potrzeba.

Maść należy stosować do całkowitego wyleczenia rany, nie ma żadnych ograniczeń związanych z czasem stosowania.

SutriHeal Forte 5% można stosować z większością opatrunków dostępnych na rynku. Ze względu na obecność substancji przeciwdrobnoustrojowych znajdujących się w maści SutrHeal Forte 5% nie ma potrzeby stosowania opatrunków, które również posiadają właściwości przeciwdrobnoustrojowe.

Tak, można używać opatrunki piankowe razem z maścią.

Produktu SutriHeal Forte 5% nie należy stosować na błony śluzowe ani u pacjentów ze stwierdzoną alergią na żywicę.

Nie ma dostępnych danych dotyczących stosowania maści SutriHeal Forte 5% w czasie ciąży. W przypadku konieczności zastosowania maści przez kobietę będącą w ciąży należy skonsultować się z lekarzem.

Nie, SutriHeal Forte 5% nie może być stosowany na powieki lub do oczu.